آجر نما چیست؟ ویژ گی آجر نما نسوز،آجر نما نسوز

آجر نما چیست ،ویژ گی آجر نما نسوز ،تمام موارد مربوط به آجر نما نسوز .

معماری نقش مهمی در تکامل یک جامعه ایفا می کند. نقش اجتماعی معماری ایجاد چهارچوبی مناسب جهت برقراری ارتباط و تعامل های اجتماعی می باشد. میزان تاثیرگذاری محیط اطراف و تعامل ما با آن ، از نظر کارکرد و زیبایی شناسی، بیش از تصور ما است. این تعامل نحوه ی زندگی ما را شکل داده و در هویت فرهنگی ما نفوذ می کند. تنها نوع مصالح به کار رفته در ساختمان یا محل زندگی و کار نیست که اثر بسزایی در درک فضا دارد، بلکه رنگ ، بافت ، اندازه و شکل آنها نیز دارای اهمیت بسزایی می باشد.

هنگامی که بر روی نمای ساختمان خود سرمایه گذاری میکنید درواقع در حال سرمایه گذاری بر روی دوام و زیبایی مسحور کننده ساختمان خود هستید و ما این سرمایه‌گذاری را ارج می نهیم.

آجرنما

آجرنماو ویژ گی آجر نما نسوز ؛آجرنما یکی از مصالح ساختمانی میباشد که در اسکلت سازی نقشی ندارد ، ولی کاربد آن در نمای ساختمان و بدنه میباشد.آجرنما ،آجر نما نسوز باید دارای استانداردها ی خاصی برای بکارگیری در نمای ساختمان داشته باشد.

از جمله ویژ گی آجرنما نسوز ، میتوان از تحمل فشار و حرارت در پخت و خاک مناسب برای تولید که همه این موارد سبب میشود که از  آجرنما بهترین مصالح برای نمای ساختمان بکار گرفته شود .

آجرنما در کشور ایران قدمت بالایی دارد که تولید آن در شهرهای تهران ،اصفهان ویزد میباشد که این شهرها عمده تولید آجرنما در کشور را دارا میباشد .

آجرنما در مدت زمان طولانی  تغییرات زیادی در زمینه نوع شکل و کیفیت و ابعاد  وخاک صورت گرفته است که در حال حاضر در کشور ایران تنوع بی همتایی دارد .که میتوان از این تنوع از آجرنما خاک رس ، آجرنما نسوز ،آجرنما شیل ،آجر نما قزاقی تشکیل میشود که هر کدام دارای زیبایی و استفاده زیادی در نمای ساختمان میباشد.

آجر نسوز

آجر نسوز نما یکی از دسته تولیدات آجرنما میباشد که بخاطر بعضی از عوامل که در این نوع آجرنما وجود دارد ،دارای طرفدار بسیاری در استفاده برای نمای ساختمان و طرح داخلی ساختمان مباشد.

آجرنما نسوز بخاطر تنوع بسیار زیاد در رنگ بندی و استقامت بالا در مناطق آب هوای سرد و گرم و مرطوب کشور ما و همچنین در کاربرد آن در نماکارای بخاطر جذب آب بالا و چسبندگی زیاد عامل اصلی استفاده زیاد این نوع آجرنما در نمای ساختمان شده است.

آجر نسوز نما دارای مزیت های بسیاری نسبت به دیگر مصالح برای نمای ساختمان و تنوع رنگ در این نوع آجرنما سبب ایجاد یک نما با بازی رنگ تصادفی نمای بسیار زیبایی ایجاد میکند که بخاطر استقامت بالای رنگ آجر نسوز نما در مقابل نور آفتاب شدید ،سالیان طولانی رنگ زیبای نمای ساختمان ثابت می باشد و در مدت زمان طولانی بخاطر جذب ملات بالای آن قابل جدا شدن از نمای ساختمان نمیشود.

مزایای آجر نسوز

آجر نسوز نما بخاطر مزیت های بسیاری که نسبت به نمای سنگ و دیگر مصالح نماکاری ساختمان دارد سبب پیشی گرفتن نسبت به دیگر مصالح در بازار و خرید بالای آن برای نمای ساختمان شده است .،

آجرنما نسوز در دمای حدودا ۱۲۰۰درجه سانتیگراد در کوره و خاک ترکیب شدهاست .که با آلومین و سیلیس ،سبب شده که تفاوت بسیاری نسبت به دیگر آجرنما داشته باشد .

از جمله میتوان اشاره به شوره و سفیدکی کرد که آجر های  دیگر در نماکاری ایجاد میشود. ولی آجر نسوز ضد شوره و جلبک میباشد . این عامل سبب میشود که شکل ظاهری نما در سالهای طولانی زیبا و جذاب باشد .و همچنین  از فرسودگی و رنگ پریدگی که در آجرنما های دیگر به چشم میخورد به دور باشد و نمای ثابت و شکیل را ایجاد میکند .

این نوع آجر نما نسوز دارای استحکام بالا در برابر ضربه های فیزیکی و عوامل شیمیایی میباشد و عایق ساختمان میباشد.

چگونه آجرنسوز نما را بشناسیم

آجر نما نسوز بخاطر استفاده از خاک نسوز و ترکیبات با مواد معدنی دیگر و تولید در کوره های تونلی و شاتل دارای تفاوت عمده از دیگر  آجر نما میباشد ،که میتوان از شکل ظاهری آن مثال زد که آجر نسوز سطح آن سوراخهای ریز و دارای رنگ بندی خاص و بسیار محکم میباشد. که به راحتی قابل برش نمیباش و بریدن آن از دستگاه سنگبری انجام میشود ،و نسبت به حرارتی که در هنگام پخت در کوره وارد میشود سبب تیره و روشن شدن رنگ آجر نسوز میشود .که این رنگ بندی همدخود عامل زیبایی آن میباشد .تولید آجر نما نسوز در ابعاد گوناگون میباشد که در کف سازی و شومینه و دور و کف حوض و نما داخلی ساختمان و نمای بیرونی ساختمان میتوان از آن استفاده کرد که بکار بردن ان یک مبحث هویتی و فرهنگی دارد .

برای اطلاعات بیشتر برای خرید و استفاده از آجر نسوز نما در نمای داخلی و بیرون ساختمان میتوانید با مجموعه قصر آجر همراه باشید که امکان ارسال  به سراسر کشور را دارا میباشد.

تلفن دفتر فروش اصفهان :  ۰۹۱۳۰۰۵۰۱۰۵

دفتر فروش کرمان :  ۰۹۱۱۲۷۸۳۲۵۰

شعبه دوم کرمان :  ۰۹۱۳۶۱۶۱۷۳۳

شعبه بافت:   ۰۹۱۳۵۴۸۶۵۱۶