انتخاب بهترین اجرنما ساختمان

انتخاب بهترین اجرنما ساختمان

نمای آجری چیست؟ اتصالات ملات فقط برای زیبایی شناسی استفاده نمی شود، این “نما” یا الگوها به دیوار آجری استحکام لازم را می دهد. هر آجر به وسیله دو آجر دیگر از زیر نگه داشته می شود.

هر آجری برای نگه داشتن خود به آجر دیگری نیاز دارد تا فشار زیادی فقط به یکی وارد نشود، اما چگونه می توانیم یک ارتفاع معماری را با آجر طراحی کنیم؟ نماهای آجری داستانی کاملاً متفاوتی دارند که در آن آجرها فقط ساختمان ها را با یکپارچگی ساختاری موجود می پوشانند و به آنها شکل های زیبا و باشکوهی می دهند.

نمای آجری، یا به عنوان آجرنما شناخته می شود، با دیوار آجری جامد متفاوت است، این یک لایه آجری است که به دیوارهای ساختمان ثابت شده است. نماهای آجری زیبایی شناسی را به ساختمان و نمای آن ارائه می دهند و علاوه بر آن ساختمان را عایق می کنند.

آجرنما روشی نوین برای ساخت و ساز است که در آن خاصیت قاب چوبی یا فولادی با لایه آجری به عنوان لایه بیرونی پوشش داده می شود. قاب چوبی ظاهری مشابه آجر دوتایی دارد، اما اگر آجرها برداشته شوند، ساختار خانه همچنان پابرجا خواهد ماند.

این بدان معنی است که به جای آجر که ملک را نگه می دارد، ملک در حال نگه داشتن آجر است. ساخت دولایه آجری جایی است که سازه دو لایه آجری است.

آجرنما ساختمان چیست؟

با قابلیت اطمینان بالا، آجر همچنان بهترین انتخاب معماران برای بازسازی یا طراحی خانه ها است. اما زمانی که می ‌خواهید در زمان کمتری به نمای بیرونی ساختمان خود پایانی عالی ببخشید، آجرنما آن چیزی است که باید دنبالش بروید.

آجرنما به عنوان آخرین روند به روز رسانی نمای بیرونی خانه شما و دادن ظاهری جدید به آن در زمان بسیار کمتر در حال ظهور هستند. بدون نیاز به گذراندن فرآیند زمان‌بر ساخت دیوار، روکش‌های آجری روشی مدرن برای ارائه ظاهری جدید به فضای داخلی شماست.

آیا نمی دانید آجرنما چیست؟ این در واقع یک روش مقرون به صرفه برای ارائه ظاهر و همچنین احساس آجرهای سنتی به ساختمان شما بدون استفاده از آجر واقعی است. روکش لغزنده آجری یک پوسته سبک وزن است که به ساختمان شما متصل می شود که ظاهری طبیعی ارائه می دهد.

نما آجری معمولاً از مواد سازگار با محیط زیست ساخته می شوند. روکش لغزشی آجری در حال تبدیل شدن به یک تکنیک محبوب ساخت و ساز سبک وزن است. با جایگزینی فرآیند دست و پا گیر و تکرار آجرکاری طبیعی، ظاهری جذاب به ساختمان شما می دهد.

مزایای آجرنما

تعداد مزایایی که پوشش لغزنده آجری ارائه می دهد دلیل اصلی تقاضای رو به رشد آن است. در اینجا برخی از مهمترین مزایایی که روکش‌ های آجری را ذکر خواهیم کرد.

ظاهری طبیعی ارائه می دهد

یکی از مزایای برجسته روکش لغزنده آجری توانایی آن در شبیه سازی دقیق ظاهر آجرهای واقعی است. در حالی که ساخت نما با استفاده از آجر واقعی انرژی زمان زیادی می برد، لغزش های آجری جایگزین بهتری هستند. با استفاده از آجرنما می توانید ظاهر سنتی دلخواه را به دست آورید.

آنقدر ظاهر طبیعی ارائه می دهد که تشخیص واقعی بودن یا نبودن آجرها برای دیگران دشوار می شود.

سبک وزن و صرفه جویی در فضا

در حالی که آجرها بسیار سنگین هستند، لغزش های آجر تنها یک سوم آجرهای طبیعی را وزن می کنند. علاوه بر این، آجرهای واقعی فضای بیشتری را اشغال می کنند و در نتیجه بخش قابل توجهی از ساختمان شما را مسدود می کنند. از سوی دیگر، لغزش های آجری می تواند به صرفه جویی در فضا کمک کند.

از آنجا که آنها بسیار باریک هستند و فقط نمای جلوی آجرهای واقعی را می گیرند، می توانند فضای کاربردی تری را به شما ارائه دهند. با توجه به ویژگی سبک وزن و صرفه جویی در فضا، استفاده از لغزش های آجری و برای طرح های پیچیده که ممکن است با آجرهای واقعی امکان پذیر نباشد، آسان تر است.

برنامه همه کاره

روکش های لغزنده آجری را می توان برای تعدادی از کاربردها استفاده کرد. این یک گزینه ایده آل برای برنامه های دیوار داخلی و همچنین خارجی است. روکش لغزنده آجری همچنین به عنوان یک پوشش خوب برای عایق کاری دیوارهای خارجی شما استفاده می شود.

نصب آسان

نصب آسان آجرنما یکی دیگر از مزایای صاحبان خانه است. با خاصیت چسبندگی خوب، به راحتی می توان آن را روی دیوارهای از قبل موجود اعمال کرد. به افزایش سرعت نصب کمک می کند. با استفاده از آجرنما می توانید به راحتی در کمترین زمان ظاهری جدید از فضای داخلی یا خارجی خانه خود داشته باشید.

ماندگاری

برای افرادی که می دانند آجرنما چیست، دوام یکی از دلایل اصلی نصب آنها در خانه است. به این ترتیب، روکش ها مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی شدید دارند. آنها می توانند در جلوگیری از سایش و پارگی احتمالی ساختمان شما کمک کنند. ویژگی های غیر قابل احتراق این روکش باعث محافظت ساختمان شما در برابر آتش می شود.

تنوع گزینه ها

در دسترس بودن طیف گسترده ای از روکش های آجری لغزنده مزیت دیگری است. از آنجایی که آنها در اندازه ها، ضخامت ها و بافت های مختلف موجود هستند، می توانید موردی را انتخاب کنید که مطابق با نیاز شما باشد.

دانستن این که آجرنما چیست و مزایای بی شمار آن می تواند به شما کمک کند ظاهر خانه خود را به راحتی زیبا کنید. جدا از ظاهری جدید با لمس سنتی، روکش ها می توانند محافظت بهینه ای را از ساختمان شما ارائه دهند.

زیبایی آجرنما ساختمان

ساختمان ‌ها با نمای آجری در معرض دید همیشه جذابیت زیادی دارند. آنها حس معماری سنتی خاکی را که در اکثر نقاط جهان در مقطعی از زمان دیده می شد را به افراد انتقال می دهند. آجرها نیز زیبایی متمایزی به سازه می بخشند.

با این حال، حتی اگر امروزه استفاده از آجر امکان پذیر نباشد، طیف گسترده ای از گزینه های آجر روکش دار در دسترس افراد قرار گرفته است. اینها نازک ‌تر هستند و می‌توانند به عنوان نما روی دیگر سنگ‌تراشی ‌ها، هم برای ساختمان ‌های جدید و هم برای ساختمان‌ های موجود استفاده شوند.

وقتی صحبت از نمای بیرونی ساختمان می شود، آجر به دلایلی فراتر از زیبایی شناسی گزینه خوبی به حساب می اید.

محافظت از دیوارهای اصلی در برابر هوا

آجرنما ساختمان لایه محفاظتی اضافی برای ساختمان در برابر شرایط آب و هوایی سخت مانند گرما، باران و سایر آلاینده ها ایجاد می کند. سپس این امر به جلوگیری از ترک خوردن و خراب شدن ساختار اصلی کمک زیادی می کند.

افزودن استحکام و پشتیبانی

این تکنیک لایه اضافی از مواد را فراهم کرده که جرم و استحکام را به ساختار موجود می افزاید. این به ویژه برای ساختمان ‌های قدیمی ‌تر که به استحکام و حفاظت بیشتری نیاز دارند تا ساختار اصلی دوام بیشتری داشته باشد، مفید است.

عایق حرارتی

آجرنما ضخیم است، لایه ای از عایق حرارتی را در برابر گرمای شدید بیرون را ارائه می دهدغ بنابراین فضای داخلی را خنک نگه داشته و هزینه های خنک کننده را کاهش می دهد.

تعمیر و نگهداری کم

آجرهای روکشی با کیفیت خوب در مقایسه با رنگ و سایر پوشش ها نیاز به نگهداری بسیار کمی در طول زمان دارند. این یکی از دلایلی است که آجر روکش فلزی در زمان های اخیر محبوبیت خاصی را پیدا کرده است. بیشتر انواع روکش های آجری باید هر چند وقت یکبار شسته شوند تا ظاهری زیبایی داشته باشند.