قیمت انواع آجرنما ساختمانی در آذر 1401

قیمت انواع آجرنما ساختمانی در آذر 1401

آجرنما ساختمانی نسبت به سایر مصالح ساختمانی در برابر آتش مقاوم‌ تر هستند. آتش گرفتن آجر بسیار بیشتر طول می کشد. زیرا آجر از مواد غیر قابل احتراق ساخته شده است. آجرها برای پختن در 2000 درجه فارنهایت پخته می شوند، به این معنی که می توانند گرمای زیادی را تحمل کنند.

 بررسی CSIRO در سال 1983 نشان داد که دیوارهای بنایی به طور قابل توجهی احتمال تخریب در اثر آتش سوزی را کاهش می دهند. هرچه آجرها ضخیم ‌تر باشند، ساختمان در برابر آتش مقاوم ‌تر است. آجرها در انواع مختلفی از سبک ها، شکل ها و حتی رنگ ها وجود دارند.

هیچ دو آجری دقیقاً شبیه هم نیستند و به هر ساختمان آجری شخصیت و جذابیت خاص خود را می دهند. می توانید با طراحی آجر، بازی با جلوه های تزئینی مختلف و جهت گیری های آجری خلاق شوید. آجر یک مصالح ساختمانی کلاسیک است، اما همچنین می‌توان آن را به‌گونه ‌ای ساخت که مدرن و جدید به نظر برسد، و امکانات بی‌پایانی را در مورد نمای بیرونی ساختمان به شما می ‌دهد.

تفاوت آجرنما ساختمانی با سایر نماها

اطلاعاتی که در مورد انواع نمای ساختمان باید بدانید این است که نما ظاهر و نمای بیرونی هر ساختمان نان دهنده سلیقه ساکنان آنجاست. طراحی آجرنما ساختمانی از مواردی است که امروزه معماران به آن توجه زیادی می کنند. زیرا زیبایی و چگونگی نما هنر و کیفیت کار معمار و طراح ساختمان را نشان می دهد.

نمای ساختمان مسکونی نشان دهنده سلایق، علایق، باورها و سنت های مردم است. همچنین شکل ظاهری هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی مانند آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلودگی هوا در مناطق مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد.

از عوامل موثر در نمایشگر ساختمان می توان به عایق بودن در برابر سرما و گرما، عایق صدا، مقاومت در برابر زلزله، مقاومت در برابر ضربه، یخ زدگی، مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در برابر افتادن از نما اشاره کرد.

نمای ساختمان باید در اجرا انعطاف پذیری خوبی داشته باشد، به این معنی که موادی را برخوردار باشد که در نماهایی با اشکال هندسی گوناگون بتوان از آن استفاده کرد. همچنین نمای ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که با وجود حفاظت از محیط داخلی، با محیط داخلی ارتباط خوبی برقرار کند. به عنوان مثال، نور به داخل بتابد یا از محوطه سازی در فضای باز استفاده شود.

سیستم آجری ساختمان همچنین به تعمیر و نگهداری دوره ای به ویژه در ساختمان های بلند نیاز دارد، اما برای خانه های مسکونی کم ارتفاع هزینه زیادی را در بر می گیرد و معمولاً کارایی ندارند.

فرق بین نمای آجری با نمای شیشه ای

نمای تمام شیشه برای ساختمان مسکونی از زمان معماری مدرن به عنوان پوشش ساختمان به کار گرفته شد. استفاده از نماهای شیشه ای علاوه بر زیبایی، امکان استفاده از حداکثر نور روز را نیز به ساختمان فراهم می کند. همچنین استفاده از شیشه 2 یا 3 جداره لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسبی را به وجود می آورد.

استفاده متناسب با نوع استفاده از شیشه با توجه به نوع آن و با قابلیت های ویژه مزایا و معایب خاصی دارد. از معایب نماهای شیشه ای، می توان به افزایش بیش از حد دمای داخلی ساختمان در فصول گرم و معتدل سال، احساس عدم آسایش حرارتی در فصول سرد سال و مصرف بالای انرژی و آلودگی هوا نام برد.

نوع دیگر نما، نمای آجری است که آجر سفالی و آجر شیلیایی را شامل می شود. نماهای آجری علاوه بر زیبایی، تنوع و ثبات رنگ، به دلیل ضریب انتقال حرارت پایین، نقش یک عایق حرارتی و برودتی ساختمان را دارند.

نمای سنگ بهتر است یا آجرنما ساختمانی؟

سنگ ساختمانی از بهترین پوشش ها برای نمای بیرونی ساختمان به حساب می آید. با استفاده از سنگ ساختمانی علاوه بر دوام بالا به ساختمان، بحث عایق حرارتی و صوتی را نیز بهبود می بخشید. برای

نمای بیرونی ساختمان از سنگ تراورتن استفاده می کنند که علاوه بر چسبندگی بالا از نوع رنگی فوق العاده زیبایی دارد.

بهتر است سنگ را با توجه به شرایط آب و هوایی انتخاب کنید، مثلاً در مناطق سرد و مرطوب، سنگ تخلخل بسیار کم باید داشته باشد، در غیر این صورت در اثر یخبندان متلاشی می شود و در جاهایی که طوفان شن رخ دهد، ساییدگی بالایی خواهد داشت.

در اجرای نماهای سنگی با سنگ های صیقلی حداکثر تدابیر ایمنی برای اتصال قوی سنگ با بدنه ساختمان را رعایت کنید. با عدم رعایت ایمنی، احتمال جدا شدن سنگ از ساختمان و سقوط آن وجود دارد. امروزه برای افزایش ضریب ایمنی و همچنین استحکام نما از سیستم های نمای خشک استفاده می کنند.

در این روش برای اتصال آجرها به جای ملات از تجهیزات فلزی به کار می برند. در نمای معمولی به دلیل استفاده از ملات سرعت اجرا پایین می آید، اما در سیستم نما خشک به دلیل عدم وجود ملات در قسمت های مرتفع ساختمان سرعت و سهولت بیشتری نسبت به سایر نماها مانند نماهای آجری خواهد داشت.

نما سرامیک یا نمای آجری؟

نماهای سرامیکی در مقایسه با نماهای آجری قیمت و هزینه کمتر و بار کمتری دارند. این نماها به دلیل طراحی قابل کنترل، زیبایی خاصی به نمای بیرونی می بخشند. از معایب نماهای سرامیکی، عایق نبودن آنها در برابر سرما، گرما و صدا است. همچنین از نماهای سرامیکی در مکان های شلوغ به دلیل انعکاس شدید نور استفاده نمی کنند.

قیمت آجرنما ساختمانی حدودا چقدر است؟

ساختن خانه ای منحصراً از آجر می تواند پرهزینه باشد، اما سرمایه گذاری معقولی است که نتیجه می دهد. دیوارهای داخلی ساخته شده از آجر به تنظیم دمای ساختمان کمک می کنند، زیرا گرما و هوای خنک را ذخیره می کنند.

در زمستان، دیوارها گرما را ارائه می دهند، در حالی که در یک روز گرم تابستان اثر خنک کنندگی دارند. این یک آب و هوای داخلی دلپذیر ایجاد می کند که به معنای خانه های سالم است. ساختمان آجری علاوه بر راحتی، مزایای مالی نیز دارد.

خانه هایی که تماماً از آجر ساخته شده اند در دراز مدت هزینه کمتری دارند، زیرا به انرژی کمتری برای گرمایش نیاز دارند.

هزینه آجرنما ساختمانی در ایران

تحقیقات ثابت کرده است که آجر برای دیوارهای داخلی برای خانوارهایی با مصرف انرژی غیرفعال و کمتر مناسب است. زیرا دیوارها به طور موثر از سیستم گرمایش خانه پشتیبانی می کنند و همچنین رطوبت را جذب می کنند که نمی تواند از طریق محافظ آب و هوای کارآمد خارج شود.

در نهایت، همچنین بسیار سودمند است که خانه‌های کاملاً آجری اغلب جذاب‌تر هستند و ارزش‌های بالاتری را به خود جذب می‌کنند، اگر روزی بخواهید آنها را بفروشید. این امر در میان سایر عوامل، به خواص عالی مربوط به مصرف انرژی و آب و هوای داخلی مربوط می شود و علاوه بر این، خانه های کاملاً آجری از قبل با کیفیت بهتری همراه هستند.

خصوصیات منحصر به فرد آجر در تابستان

دیوارهای آجری برای ساختمان های مدرن و کم مصرف با سیستم های گرمایشی جدید گزینه ای ایده آل هستند. اینها شامل پمپ های حرارتی همراه با گرمایش از کف و دیوارهای داخلی ساخته شده از آجر است. راه حل های عملی، از نظر فنی خوب فکر شده و امیدوارکننده که هزینه های آنها به زودی برای خود جبران می شود.

در تابستان، تقاضا برای خنکی و تهویه به لطف دیوارهای محکم کاهش می یابد. گرمای بیش از حد به یک مشکل لوکس خانه های کم مصرف تبدیل شده است.