محبوبیت آجرنما ساختمان در ایران

محبوبیت آجرنما ساختمان در ایران

چه در حال ساختن یک خانه جدید یا یک ساختمان تجاری باشید یا فقط یک خانه قدیمی را بازسازی کنید، آجرنما ساختمان را می توان در هر مورد و هر مکانی چه روی زمین و چه روی دیوار استفاده کرد. آجرها مزایای متعددی دارند که هیچ نوع آجر یا مصالح ساختمانی دیگری نمی تواند ارائه دهد.

هنگامی که به یک ساختمان تکمیل شده نگاه می کنید، ممکن است مصالح ساختاری واقعی مورد استفاده در ساخت و ساز را مشاهده نکنید، اما پوشش آنها را که به عنوان روکش آجری روی ساختمان شناخته می شود، مشاهده کنید.

نمای آجری شکل ظریف اما بسیار محبوب دیوار خارجی است که بیرونی ترین لایه یک سازه دائمی را تشکیل می دهد. اگرچه جایگزین هایی مانند روکش وجود دارد، آجرنما رویکردی بسیار بادوام و معتبرتر است، زیرا پوششی محکم را تشکیل می دهد که عایق بیشتر و ویژگی جاودانه را ارائه می دهد.

انواع مختلف روکش عبارتند از: روکش سنگ، روکش آجری، روکش UPVC، روکش چوبی، روکش فلزی، روکش بتنی، روکش هوا، روکش شیشه ای و روکش سفالی که شامل روکش سفالی است. دلایل نصب روکش ممکن است شامل ظاهر زیبایی باشد و از خانه شما در برابر آب و هوای سخت محافظت کند.

دلایل محبوبیت آجرنما ساختمان

آجرنما ساختمان مزایای متعددی دارند که هیچ نوع آجر یا مصالح ساختمانی دیگری نمی تواند آن را ارائه دهد.  در ادامه با مزایای این روکش آشنا خواهید شد.

  • ساخته شده از خاک رس و شیل که یکی از فراوان ترین مواد طبیعی موجود روی زمین است
  • برای قرن ها ثابت شده است – تحقیقات نشان داده است که آجر سفالی به عنوان یک مصالح ساختمانی مهم در تاریخ نیز استفاده می شده است.
  • نیاز به نگهداری صفر دارد که به هیچ تلاشی در زیباسازی نیاز ندارد
  • یک ماده بازیافت عالی – می توان دوباره و دوباره از آن استفاده کرد
  • مصالح ساختمانی سبز پایدار
  • زیبایی شناختی و همچنین قوی است

در صورت نیاز برای انتخاب متریال برای روکش دیوارهای بیرونی خانه، آجرها از همه گزینه‌ های پیشنهادی هستند. بر خلاف سایر مواد روکش دیوار، آجر مزایای بی نظیری دارند.

مقاوم در برابر آتش

منظور از مقاومت در برابر آتش، مدت زمانی است که مواد دیواری یک خانه می تواند از آتش سوزی کاملاً توسعه یافته جلوگیری کند. آجرها، در هر صورت، قابل اعتمادترین مصالح روکش دیوار است که می تواند حفاظت کامل در برابر آتش را برای ساکنان تضمین کند و در نتیجه آرامش خاطر را تضمین کند.

مقاومت بالا در برابر باد

طبق یک مطالعه بسیار معروف، آجر بر خلاف روکش وینیل، محافظت بهتری در برابر زباله ‌های ناشی از باد دارند. آجر امنیت را برای ساکنان و امنیت اموال را فراهم می کند.

کنترل رطوبت

در حالی که نیازهای روزافزون برای آخرین روندها برآورده می شود، سازندگان شروع به پیروی از شیوه های ساخت و ساز کرده اند که منجر به ایجاد دیوارهای محکم شده است که در برابر فیلتر هوا بسیار عایق و مهر و موم شده اند.

این دیواره‌ های محکم ‌تر نمی ‌توانند رطوبت را کنترل کنند و در نتیجه باعث افزایش رشد قالب، هجوم حشرات و خوردگی می‌ شوند. گزارشات می گویند که آجر شاید بهترین راه حل برای این موضوع باشند. رطوبت را بهتر از هر نوع دیگر از مواد روکش دیوار کنترل می کند.

عایق حرارتی

بدون شک، آجر یکی از بهترین مواد کم مصرف هستند که می‌توان آن را در خانه‌های خود گنجاند. بر خلاف سیستم های روکش فلزی ساخته شده از بتن، آجر خاصیت عایق حرارتی بهتری از خود نشان می دهند. آجر گرما را به آرامی جذب و آزاد می ‌کنند، بنابراین خانه را در طول روز خنک و در طول شب گرم نگه می ‌دارند. این به نوبه خود باعث صرفه جویی قابل توجهی در قبض انرژی می شود.

عایق صوتی

آجر به دلیل ساختار متراکم خود به عنوان یک عایق صوتی عالی عمل می کنند. چگالی و ضخامت آجر انتقال صوتی را کاهش می دهد و صدا را از خیابان ها، خانه های مجاور و حتی هواپیماهای جت منحرف می کند. به طور متوسط، عایق صوتی آجر معمولاً 45 دسی بل برای ضخامت 4.5 اینچ و 50 دسی بل برای 9 اینچ است و فرکانس آن از تقریباً 200 تا حداقل 2000 هرتز متغیر است.

طول عمر فوق العاده

به دلیل خواص طبیعی، آجر واقعاً برای مدت طولانی دوام می آورند. معماری های قدیمی و معروف متعددی که کاملاً با آجر سفال ساخته شده اند و همچنان با افتخار پابرجا هستند. آجر به سازندگان تضمین می‌کنند که ساختمان‌هایشان دوام بیشتری خواهد داشت و در نتیجه ارزش پولی را نیز افزایش می‌دهد.

هزینه نگهداری صفر

بر خلاف سایر مواد روکش دیوار، آجر نیاز به تعمیر و نگهداری و هر نوع هزینه دیگری ندارند. علاوه بر این، آجرهای رسی از پوسیدگی، تاب برداشتن، فرورفتگی، محو شدن، زنگ زدگی، پوسته شدن یا موریانه ها نیز جلوگیری می کنند. بنابراین، مالکان نگران چیزی نیستند و نیازی به تلاش اضافی برای حفظ اموال خود ندارند.

آجر بهترین ماده برای دیواری محکم

آجرها به عنوان یک مصالح ساختمانی سبز بسیار مفید و سودمند ظاهر شده اند و از نظر استفاده با سرعت فزاینده ای در حال رشد هستند. به طور متوسط، ساختمان های ساخته شده از آجر سفالی در مقایسه با ساختمان هایی که از مواد دیگر ساخته شده اند، ارزش بیشتری به فروش می رسند. و بر خلاف سایر مواد، مزایای آن به طور قابل توجهی طولانی تر است.

برای چندین دهه، آجر به دلیل استحکام، دوام، نگهداری کم و زیبایی زیبایی که به هر پروژه ای ارائه می دهد، مصالح ساختمانی انتخابی برای بسیاری از معماران و سازندگان بوده است. دستیابی به آن نمای آجری زیبا در ساختمان‌ های مرتفع گاهی اوقات چالش برانگیز بوده است.

بنابراین، چگونه می توانید به طور موثر به آن نمای آجری بدون برخی از چالش های آجرهای دستی دست یابید؟

مزایای نمای آجری برای خانه ‌های شهری

دامنه معماری نمای آجری فراتر از حریم خصوصی یا زیبایی شناسی است. ما به بررسی مزایای مختلف استفاده از نمای آجر برای خانه ها در ایران می پردازیم.

خنک کننده طبیعی با جریان هوا

به طور سنتی، نماهای آجری برای محافظت از مصالح ساختمانی سنتی (مانند آجر و سنگ) در برابر گرمای شدید بهترین گزینه هستند که فضای داخلی را به طرز طاقت فرسایی گرم می کنند. اصل سیستم های آجری این است که وقتی هوا از طریق چنین موادی عبور می کند، قدرت جریان هوا را افزایش داده و آن را کمی خنک می کند.

همچنین از آنجا که پانل های نما سمت ساختمان ها را می پوشانند، آن را از نور غیر قابل تغییر خورشید محافظت می کند و در نتیجه از افزایش حرارت دیوارها می کاهد. به عبارت ساده، در خانه های مدرن به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه انرژی کمک می کند.

پورتال برای حفظ حریم خصوصی

در شهرها که ساختمان ‌ها نزدیک به هم ساخته می‌ شوند، حریم خصوصی خانه‌ ها را می ‌دزدند. پانل ‌های نمای آجری به ایجاد صفحه ‌ای برای حفظ حریم خصوصی کمک می ‌کنند که می ‌تواند خانه یا آپارتمان فرد را از دید مستقیم خانه‌ های مجاور مسدود کند.

دروازه برای نور خورشید

انتشار نور خورشید در ساختمان در افزایش نور خورشید و تابش خیره کننده نقش دارد. در حالی که افزایش بیش از حد خورشید و قرار گرفتن در معرض مستقیم ممکن است مضر باشد، اجازه دادن مقدار کافی نور طبیعی به فضای ساختمان عامل مهم دیگری است که نباید ان را نادیده گرفت.