نمای آجری زیبا با آجرنما ساختمان

نمای آجری زیبا با آجرنما ساختمان

خانه ‌های آجری قدیمی ‌تر متفاوت تر از خانه ‌های روکش آجری امروزی ساخته شده‌ اند. آجرنما ساختمان ساختمان را به حالت سنتی در می آورد. دیوارهای آجری دو، سه و گاهی چهار آجر به ضخامت با ملات با استحکام پایین تر و آهک زیاد چسبیده اند.

سطوح داخلی آجر بسیار نرم و جاذب است. آب باران در داخل دیوار جمع می ‌شود و پس از عبور از طوفان به هوا رها می‌ شود. دیوارهای روکش آجری تک ضخامت مدرن، باران ناشی از باد را در عرض چند دقیقه به قاب چوبی می ‌رسانند.

این آب باید بلافاصله جمع آوری و به بیرون خانه منتقل شود. این امر با نصب مواد چشمک زن باکیفیت در پایه دیوار آجری، بالای همه درها و پنجره ها و زیر تمام طاقچه ها و پنجره ها انجام می شود. چشمک زدن باید پیوسته باشد و باید از ماده ای ساخته شود که اجازه می دهد اتصالات به طور دائم آب بندی شوند.

در ادامه اطلاعاتی را در زمینه آجرنما ساختمان در اختیارتان خواهید گذاشت.

اهمیت نمای آجری خوب با آجرنما ساختمان

کاملاً منطقی است که نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. نمای ساختمان، اگر به درستی طراحی شود، می ‌تواند برای ساختمان‌ های تجاری تجارت ایجاد کند، اولین تاثیر فوق‌العاده ‌ای ایجاد کند و اثری ماندگار به جا بگذارد، در خدمت یک هدف امنیتی عملی باشد، نقطه تمایز ایجاد کند و این قدرت را دارد که از نظر زیست‌محیطی مؤثر باشد.

اولین چیزی که افراد را جذب می کند، نمای ساختمان آن است. نماهای آجری با طراحی زیبا همین تاثیر را دارند و توجه افراد را که علاقه مند به نمای ساختمان هستند به خود جلب می کنند. برای یک کسب‌وکار، یک نمای عالی این قدرت را دارد که مصرف‌کنندگان را فریب دهد و جذب کند، که می‌تواند نه تنها به کسب‌وکار نوآورانه علاقه‌مند شود، بلکه باعث ایجاد کسب‌وکار شود.

وقتی صحبت از ساختمان ‌های مسکونی و تجاری به میان می ‌آید، نمای آجری نه تنها این قدرت را دارد که جالب به نظر برسد، بلکه عنصری کاربردی نیز ارائه می دهد. سازه های آجری، نماهای شیشه ای رنگی یا آینه ای به سرنشینان خود اجازه می دهد تا احساس امنیت را حفظ کنند، همانطور که هیچ کس نمی تواند آن را ببیند، در حالی که از نظر زیبایی شناسی نیز زیبا به نظر می رسد.

زیبایی ساختمان با آجرنما

نما ساختمان با آجرنما قدرت جلب توجه و حفظ بالایی را دارد. نماهای منحصر به فرد و زیبای آجری این فرصت و امکان را به ساکنان خود می دهند که شخصیت، سبک منحصر به فرد خود را نشان دهند و از ساختمان های اطراف برتری داشته باشند. در نتیجه نقطه تمایز ایجاد کنند. برای ساکنان ساختمان های مسکونی این یک مزیت اصلی است، برای مجتمع های تجاری، یک استراتژی بازاریابی موثر است.

آجرنما انتظارات و زیبایی را برای ساختار کلی ساختمان تعیین می کند. نقش عملکردی مهم و بسزایی در عبور نور، عملکرد آکوستیک و بهره وری انرژی را دارند. نمای ساختمان نه تنها به عنوان مانعی بین داخل و خارج ساختمان عمل می کند، بلکه هویت متمایزی دارد و در زمینه خاصی قرار می گیرد.

آجرنما ساختمان به خانه شخصیت می دهد

نمای ساختمان فرصتی برای تأکید بر طراحی آن فراهم می دهد. اکثر ساختمان ها مقررات و اصول ساختاری را رعایت می کنند، اما در عوض به طرح های استاندارد رضایت داده و فاقد هویت، شخصیت هستند. نمای آجری ممکن است نقش بزرگی در این امر دارد. زیرا منحصر به فرد بودن و زیبایی را به ساختار ساختمان می بخشد.

آجرنما سد سپر در برابر عوامل خارجی

طراحی نمای ساختمان به به لباس شباهت دارد که در آن فرد مطابق با سلیقه خود انتخاب و ان را می پوشد. نما از ساکنین ساختمان در برابر عواملی همچون باران و باد و رطوبت و دما شدید محافظت خواهد کرد. نما به دلیل مقاومت بالایی که در برابر دما، هوا و خوردگی دارند، بسیار طرفدار دارند.

نما ساختمان آجری به عنوان اتصال دهنده به محیط خارجی عمل خواهد کرد. تهویه مناسب و استفاده خوب از مصالح باکیفیت در دستیابی به خروجی مطلوب و فعال سازی نمای ساختمان در بافت کمک شایانی می کند. مقدار مناسبی از تغییرات هوا و راحتی صوتی برای ساکنین این امر در طراحی نما بسیار اهمیت دارد. در طراحی فنسترها باید آب و هوای محلی و تغییرات آب و هوایی را نیز حتما در نظر بگیرید.

آجرنما ساختمان نقش مهمی در بهره وری انرژی ایفا می کند

نما ساختمان باید برای زیبایی شناسی طراحی شود و به طور کلی محیط را نیز زیباتر کند. با یک معمار و طراح در این زمینه حتما مشورت کنید. این مسئولیت فرد است که اطمینان حاصل کند که به محیط زیست کمک می کند و اثرات تغییرات آب و هوا را کاهش می دهد.

نمای ساختمان با آجرنما کمک قابل توجهی در کاهش قبوض انرژی می کند. نما می تواند بهره خورشیدی را کاهش دهد که به نوبه خود بارهای خنک کننده ساختمان را نیز به حداقل می رساند. در نتیجه حداقل صورت حساب ها را به همراه دارد.

ارائه راحتی و افزایش بهره وری

نمای ساختمان آجری با طراحی موفقیت آمیز به ساکنان این اجازه و فرصت را می دهد که نفوذ نور را از طریق چندین راهکار مانند لوورها، سیستم های خودکار یا دستگاه های سایه بان کنترل و مدیریت کنند. علاوه بر این، امکان تنظیم حرکت هوا و دما از طریق پنجره های قابل اجرا نیز فراهم می کند که سطح راحتی کلی ساکنین ساختمان را افزایش می دهد. هنگامی که سطوح راحتی با بهترین روش فراهم می شود، به طور خودکار باعث افزایش سطح بهره وری خواهد شد.

فراهم کردن امنیت اضافی

برنامه ریزی صحیح و درست، همچنین برخورد دقیق نمای ساختمان نشان می دهد که سیستم نمای خوب با احساس امنیت و ایمنی بالا است. این امر به ویژه در ساعات بعد از کار یا ساعات آخر روز ضرورت و اهمیت پیدا می کند. نمای دوجداره از روش هایی است که به این هدف کمک شایانی می کند.

نماها نتیجه فناوری مدرن و فرآیندهای ساخت پیشرفته و حرفه ای هستند که سبب می شوند در برابر محیط بیرونی مقاومت بالایی داشته باشند. استفاده از مواد نوآورانه، دستگاه ‌های سایه ‌انداز، سیستم‌ های پیشرفته چیزی است که ساختمان ها را زنده می ‌کند.